Ohlasy a reference

Podívejte se na ohlasy některých studentů internetových kurzů Aleph.cz na diskusním fóru Masarykovy univerzity:
Diskuse k přijímačkám 2010
Diskuse k přijímačkám 2009

Další ohlasy na nezávislém fóru prijimacky-tsp.cz (Aleph.cz fórum neprovozuje ani nemoderuje):
Znáte někdo internetové kurz Aleph.cz?
Jak jste spokojeni s letošními internetovými kurzy Aleph.cz?
Jak dopadly přípravné kurzy v anketě Alephu?

Kurzy Aleph.cz používá jako doplněk a studijní materiál v rámci svých prezenčních přípravných kurzů na přijímací zkoušky agentura kurzy-fido.cz.

Školy

Naše škola www.DELTA-skola.cz e-learningovou formu výuky podporuje. Myslím, že tyto kurzy jsou velmi vhodným doplňkem klasické přípravy na přijímací zkoušky na vysokou školu.

Ing. Jiří Formánek, ředitel školy
DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie

Ohlasy z naší ankety

Každoročně po přijímacích zkouškách, když už všichni ví, jak to dopadlo, oslovujeme ty, kteří využili k přípravě na test studijních předpokladů kurzy Aleph.cz s prosbou o vyplnění ankety. Její součástí je také zhodnocení kurzů a jejich přínosu. Všechny odpovědi jsou pro nás inspirací, co udělat pro nadcházející přijímačky jinak a lépe.
Některé typické i originální ohlasy najdete na této stránce, abyste si mohli udělat obrázek o tom, zda a jak vám kurzy ve vaší přípravě mohou pomoci. Nevyhýbáme se proto ani zveřejnění těch kritičtějších, kterých ale naštěstí nebylo mnoho.Na rozdíl od různých příruček, které jsem zahlédl u spolužáků, se v TSP testech vyskytovaly podobné úlohy jako tady, jsem plně spokojen.


Perfektní příprava na polední chvíli, procvičování i testy, TSP 2006 však byly odlišné od minulých. Kurzy pro mě nebyly přínosem, ale částka není tak velká, abych litovala :-)


Necelých 200 Kč "vražených" do vašich kurzů mi dalo mnohem víc než přípravný kurz za 7000 Kč.


Kurzy jsou opravdu super, díky, moc mi pomohly, nemám výhrady, líbily se mi víc, než jiné. Poměr cena/výkon skvělé.


Pomohly mi "předělat" normální běžné myšlení na "zvrhlé" přijímačkové.


Pačilo sa mi, že to nebola len sada testov, ale aj spôsoby riešenia. Pomohli mi pripomenúť si výrokovú logiku a matiku obecne. V podstate mi vyhovovali, akurát tých záverečných testov mohlo byť viac, prípadne mohli mať viac otázok, aby som si nektoré veci precvičil ešte lepšie. Boli pre mna prinosom, ak sa v buducnosti budem hlasit ešte na nejaky iný obor, určite si ich predplatím znova.


Líbily se mi dobře rozpracované návody řešení úkolů, vtipná forma. Naučila jsem se např. na matematická zadání dívat jinak Dobrý by byl větší počet úloh na procvičování jednotlivých kapitol. Kurzy hodnotím velmi dobře. Díky kurzu jsem přijímačky udělala, protože mi během jednoho a půl měsíce přípravy na přijímačky osvěžily hlavně matematické a logické dovednosti. Za pár korun si může tyto kurzy dovolit určitě každý.


Měla jsem zakoupené pouza 2 kurzy (úsudky a analytické myšlení), s těmito jsem byla spokojená. Bohužel jsem je objevila velmi krátce před přijímačkami, ale i tak věřím, že mi velmi pomohly. Grafické prostředí příjemné, ovládání taktéž příjemně jednoduché.


Procvičila jsem si to, co mi šlo a naučila se řešit rychleji to, co mi šlo méně. Nelíbilo se mi občas příliš teorie. Celkově byly přínosem, to určitě, protože některé věci ze starších zadání TSP nevyčtete a vysvětlení ve Vašem kurzu bylo fajn :)


Některé výroky při chybné odpovědi byly spíš demotivující.


Byly velice přehledné, hodně mi pomohlo numerické myšlení. Jako celek nemám výhrady, hodnotím to jako výbornou a plnohodnotnou přípravu, cena je výborná.


Přehledná struktura, nejdříve lehčí příklady, výborně vysvětlené úsudky a analytické myšlení. Celkově rozhodně přínos.


Líbila se mi nízká cena, snadná a rychlá dosažitelnost testů, vcelku jednoduché a pochopitelné vysvětlení řešení jednotlivých otázek. Rozšíří obzory, jsou uvedeny i otázky, které na stránkách testů MU nejsou k dispozici. Nelíbilo se mi, že přijímačky byli nakonec uplně o něčem jiném :) Stejný princip avšak, řekla bych, že mnohem těžší. Mylím, že jsou to dobré testy, nemám šanci porovnávat, nikdy jsem nic podobného neabsolvovala.


Za tyto kurzy jsem byla moc ráda. Gymnázium jsem dokončila před 15 lety, v hlavě mi nezůstalo téměř nic. Celkový dojem je dobrý, ovládání jednoduché, vše bylo srozumitelné. Chyběla mi možnost tisku částí kurzu, případně celku. Kdybych si kurzy nezaplatila, myslím, že bych dosáhla s bídou 10 bodů.


Líbilo se mi, že si studium můžu časově rovrhnout podle sebe a nejsem nikým omezován. Nejvíce mi k přijímačkám pomohlo, že jsem díky vašim kurzům, získal větší jistotu, při řešení ekvivalentních výroků. Kurzu by nejspíše pomohlo, kdyby obsahoval více typů ruzných příkladů a nebyl zaměřen pouze na to, co se objevilo v TSP na MU v předchozích letech. Vzhledem k tomu, že jsem absolvoval kurz k TPS i na MU, který byl mnohem dražší a mě osobně nepřinesl skoro žádný užitek, tak hodnotím váš kurz z mého pohledu velmi kladně. To se týká jak obsahu, tak i ceny.


Za numerickou část jsem vděčná, hodně mi to ujasnilo, co mám v těch číslech hledat. Jinak, když jsem se k vám poprvé přihlásila, tak se mi vaše stránka zdála poněkud podezřelá, měli byste ji vylepšit! Hlavně to, jak přeblikává - myslím, když zadáte adresu, objeví se vám nejdříve na sekundu stránka jakoby ve wordu a pak az ta oficiální. Ta grafika mi přijde trošku zastaralá, ale to je jen můj názor:)


Forma e-learningu byla v tohle případě optimální.


Nelíbilo se mi, že když jsem nestihla časový limit, už jsem nemohla si zbývající otázky zodpovědět, aniž by se mi předem zobrazila správná odpověď. Celkově ale skoro perfektní. Rozhodně to nebyly vyhozené peníze. A taky bych řekla, že to ani nestálo moc peněz.


Hodnotím celkem kladně, za krátkou dobu strávenou u kurzu se člověk hodně naučí. Určitě považuju za přínos jednoduchý a rychlý způsob placení a rozdělení na části.


Opravdu mi pomohly úlohy z oddílu numerického myšlení, analytického myšlení, úsudků. Kurzy byly velkým přínosem, velmi mi pomohly při přípravě. Obsah odpovídal skutečným otázkám z TSP. Jejich ovládání je jednoduché, dobře se mi s nimi pracovalo.


Některé úlohy, které jsem řešila zbytečně složitě, byly jednoduše vysvětleny.


Tyto kurzy mi rozhodně vyhovovaly zpracováním, složitější pro mne byly otázky z prostorové představivosti, vzhledem k tomu, že se mi tyto úlohy snáz a rychleji řeší vytištěné na papíře.